Member Login

Name

Password

Lost your password?



South Australian
Athletic League

Santos Stadium, Mile End (First Floor).

Phone:
08 8443 6177

Scratchings:
saalscratchings@gmail.com

Email:
saal@internode.on.net

Mailing Address:
PO Box 2006 HILTON SA 5033

Office Hours:
9am to 4:45pm daily

Bay Sheffield Supporters

Race Results

Back to meeting list

Port Adelaide - Oct 14th 2012

Event 1 - 120m Open - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Ali Saliu Red12.75m 12.917
2 Nickolas Berry Black9.50m 12.933
3 Valentino Yuel White7.00m 13.302
4 Jack Hannah Blue8.00m 13.540
5 Bray Rafanelli Green8.75m 13.576
6 David Girolamo Pink11.50m 13.594
- Tim Johnson Yellow8.50m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Dylan Hicks Black9.25m 12.680
2 Tom Sclanders Red6.50m 12.735
3 Ben Wright Pink11.25m 12.746
4 Lyall Weir Yellow8.25m Scr
5 Samuel Gill Blue8.00m 12.842
6 Lachlan Sheffield Green8.75m 12.918
- Troy Osland White7.00m DNF

Event 1 - 120m Open - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Bradley Letton Green8.75m 12.876
2 Josh Dawkins White7.00m 13.340
3 Riordan Welsh Black9.00m 13.390
4 Connor Verrall Blue7.50m 13.437
5 Ben Hardy Pink11.00m 13.815
- Corey Baker Red5.50m Scr
- Liam Wright Yellow8.25m Scr
- Luke Buchanan Brown12.75m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 James Cibich Red6.50m 13.062
1 Deng Bulabek White7.00m 13.062
3 Christopher Simpson Pink10.50m 13.161
4 Cameron Hext Green8.75m 13.483
5 Trent O Loughlin Black9.00m 13.610
6 Alex Saliu Brown6.75m 13.768
- Ben Koschade Blue7.25m Scr
- Stephan Thiel Yellow8.00m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 5
PositionNameColourMarkTime
1 Paul Taylor Brown11.75m 12.909
2 David Gross Pink9.50m 13.004
3 Alex Bubner Red5.00m 13.052
4 Jarrad Dartnall Green8.75m 13.094
5 Sam Osmond Yellow8.00m 13.097
6 Roger Van Der Linden Blue7.25m 13.280
7 Ryan Atkins Black9.00m 13.946
8 Joshua Biggs White7.00m 14.978

Event 1 - 120m Open - Heat: 6
PositionNameColourMarkTime
1 Sebastian Baird White7.00m 12.792
2 Tjimarri Sanderson-Milera Blue7.50m 12.831
3 David Palmer Brown11.75m 12.892
4 Jordan Caldow Red0.50m 12.974
5 Adrian Harris Yellow8.00m 13.029
6 Jake Stangewitz Black8.75m 13.351
7 Jackson Hoffmann Green8.50m 14.140
- Jason Davis Pink9.75m Scr



Event 1 - 120m Open - Semi Final: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Sebastian Baird White7.00m 12.577
2 Bradley Letton Blue8.75m 12.731
3 Paul Taylor Black11.75m 12.797
4 Ben Wright Green11.25m 12.853
5 James Cibich Red6.50m 13.148
6 Christopher Simpson Yellow10.50m 13.263

Event 1 - 120m Open - Semi Final: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Dylan Hicks Yellow9.25m 12.707
2 Alex Bubner Red5.00m 12.850
3 David Palmer Black11.75m 12.852
4 Nickolas Berry Green9.50m 12.875
5 Valentino Yuel White7.00m 13.300
6 Riordan Welsh Blue9.00m 13.338

Event 1 - 120m Open - Semi Final: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Tjimarri Sanderson-Milera Green7.50m 12.623
2 Alex Saliu White6.75m 12.704
3 Tom Sclanders Red6.50m 12.740
4 David Gross Black9.50m 12.913
5 Deng Bulabek Blue7.00m 13.085
6 Josh Dawkins Yellow7.00m 13.302



Event 1 - 120m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Dylan Hicks Black9.25m 12.663
2 Bradley Letton Green8.75m 12.700
3 Tjimarri Sanderson-Milera Yellow7.50m 12.734
4 Alex Saliu White6.75m 12.782
5 Alex Bubner Red5.00m 12.898
6 Sebastian Baird Blue7.00m 12.910




Event 2 - 120m Women - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Mikaela Harmston Yellow11.00m Scr
2 Katherine Robb White7.50m 14.581
3 Lesley Tompson Pink15.00m 14.655
4 Hayley Orman Red7.00m 14.720
5 Taylah Scapens Blue9.50m 14.909
6 Hettie Driscoll Green12.00m 14.972
7 Lisa Roberts Brown19.50m 15.006
8 Margaret Cusenza Black13.00m 15.102

Event 2 - 120m Women - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Yasmin Todd Pink13.75m 14.599
2 Natalie Gibbs Red7.00m 14.699
3 Kyla Brown Black13.00m 14.702
4 Amy Robb Blue9.00m 14.734
5 Ali Wright Yellow10.75m 14.766
6 Anthea Kotyla Brown21.00m 15.079
7 Sarah Donovan Green11.75m 15.394
8 Jessica Macolino White7.50m 15.423

Event 2 - 120m Women - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Hayley Openshaw Green11.00m 14.791
2 Katie Jury Yellow10.50m 15.062
3 Jenni Partington Pink15.00m 15.287
4 Lauren McHugh Brown16.25m 15.920
5 Lauren Kotz Blue9.00m 19.084
- Andrea Sparrow Red7.00m Scr
- Amy Heffernan White7.50m Scr
- Chantel Seaforth Black12.50m Scr

Event 2 - 120m Women - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Lynette Viney Red6.00m 14.678
2 Kate Monks Green11.00m 14.707
3 Megan Letton Pink13.25m 14.773
4 Charlie Parish Black12.50m 14.982
5 Rachel Fisk Yellow10.00m 15.093
6 Aimee Lane Brown16.25m 15.161
7 Czenya Cavouras White7.50m 15.198
- Cloe Neophytou Blue8.50m Scr

Event 2 - 120m Women - Heat: 5
PositionNameColourMarkTime
1 Lauren Edwards Blue8.50m 14.355
2 Lucy Buckley Black12.50m 14.414
3 Rommi Parham Pink13.00m 15.028
4 Niamh Henry Green11.00m 15.107
5 Sarah Ayling White7.50m 17.241
- Lauren Foote Red5.75m Scr
- Katie Devlin Yellow10.00m Scr
- Tayce Fry Brown16.00m Scr



Event 2 - 120m Women - Semi Final: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Lauren Edwards White8.50m 14.264
2 Hayley Openshaw Yellow11.00m 14.554
3 Kate Monks Blue11.00m 14.606
4 Natalie Gibbs Red7.00m 14.622
5 Lesley Tompson Black15.00m 14.675
6 Jenni Partington Pink15.00m 15.269
- Mikaela Harmston Green11.00m Scr

Event 2 - 120m Women - Semi Final: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Lynette Viney Red6.00m 14.308
2 Megan Letton Pink13.25m 14.368
3 Lucy Buckley Yellow12.50m 14.393
4 Yasmin Todd Brown13.75m 14.453
5 Katherine Robb White7.50m 14.531
6 Kyla Brown Green13.00m 14.629
7 Rommi Parham Black13.00m 14.821
8 Katie Jury Blue10.50m 15.002



Event 2 - 120m Women - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Lynette Viney Red6.00m 14.268
2 Lauren Edwards White8.50m 14.303
3 Megan Letton Black13.25m 14.535
4 Hayley Openshaw Yellow11.00m 14.656
5 Lucy Buckley Green12.50m 14.725
6 Kate Monks Blue11.00m 14.877




Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Shane Grimwade Blue8.50m 13.481
2 Alex Jefferies Yellow16.50m 13.560
3 Daniel Flesfadar Red5.00m 13.708
4 Sue Turner Black25.25m 13.733
5 Trudy Schrapel Green22.00m 14.786
- Justin Burgess White8.50m Scr

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 David Palmer Red4.00m 13.661
2 David Miller Blue8.50m 13.730
2 Brett Stokes Green20.00m 13.730
4 Ron Axford Black25.00m 14.419
5 Peter Biggs White8.50m 15.480
6 Bronwynn Kemp Yellow16.00m 16.643

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 John Turner Yellow15.25m 14.284
2 Ray Earle Black24.00m 14.348
3 Eugene DeVizio Green20.00m 14.371
4 Ali Saliu White8.00m 14.483
5 Salvador Jurado Blue8.50m 14.569
- Aaron Harrison Red4.00m Scr
- Debbie DeVizio Pink33.75m Scr

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Tim Johnson Red0.00m 13.644
2 Ross Hill-Brown Green18.50m 13.776
3 Mark Donovan Yellow14.75m 13.831
4 Amin Chehade White7.00m 13.776
5 Lyn Peake Pink31.00m 14.134
6 Jackie Chehade Black24.00m 14.247
- Andrew Wright Blue8.50m Scr



Event 3 - 120m Over 35 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Tim Johnson Red0.00m 13.331
2 Shane Grimwade Blue8.50m 13.492
3 David Palmer White4.00m 13.553
4 Brett Stokes Pink20.00m 13.556
5 Alex Jefferies Green16.50m 13.561
6 Ross Hill-Brown Black18.50m 13.942
7 John Turner Yellow15.25m 14.327
8 Ray Earle Brown24.00m 14.771




Event 4 - 120m Under 14 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Saxon Turner Black18.00m 14.206
2 Sarah Chigwidden Yellow13.00m 14.217
3 Caitlin Francis Blue12.00m 14.664
4 Grainne Henry Green16.00m 15.194
5 Emma Jury Red10.00m 16.111
6 Lachie Moran White10.00m 16.136

Event 4 - 120m Under 14 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Darcy Norbury Blue11.00m 14.238
2 Natassia Messent Black18.00m 14.303
3 Niamh Connelly Yellow15.00m 14.512
4 Jazmin McShane Green15.00m 14.662
5 Madi Blight Red10.00m 15.716
6 Hannah Parish White10.00m 16.529

Event 4 - 120m Under 14 - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Ryan Mayes White10.00m 13.679
2 Lewis Abdul Red6.50m 13.935
3 Kyle Roberts Blue10.00m 13.941
4 Briana Heinjus Pink22.00m 14.136
5 Kirsty Taylor Yellow12.00m 14.661
6 Lily Drummond Green12.50m 14.872
7 Minnie Turner Black17.50m 15.001



Event 4 - 120m Under 14 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Ryan Mayes White10.00m 13.727
2 Lewis Abdul Red6.50m 13.955
3 Saxon Turner Green18.00m 14.025
4 Darcy Norbury Blue11.00m 14.083
6 Sarah Chigwidden Yellow13.00m 14.323
7 Natassia Messent Black18.00m 14.529




Event 5 - 300m Novice - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Tom Sclanders White20.00m 34.44
2 David Gross Green27.00m 34.99
3 Daniel Flesfadar Pink32.00m 35.25
4 Christopher Simpson Black29.00m 35.47
5 Aaron Harrison 134.00m 35.80
6 Trent O Loughlin Yellow24.00m 36.17
7 Eugene DeVizio 256.00m 38.10
8 Joshua Biggs Red20.00m 42.73
- Tim Johnson Blue21.00m Scr

Event 5 - 300m Novice - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Samuel Gill Pink30.00m 33.43
2 Tjimarri Sanderson-Milera Red18.00m 34.84
3 Valentino Yuel Blue20.00m 35.49
4 Sean Roberts 250.00m 35.72
5 Bray Rafanelli Green26.00m 36.13
6 Ben Sieben Black28.00m 36.45
7 Hayden Mayes Yellow24.00m 37.60
8 Liam Rickard White20.00m 38.60
- Clint Tobin 133.00m Scr
- Mikaela Harmston 360.00m Scr

Event 5 - 300m Novice - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
2 Luke Buchanan 133.00m 34.56
3 Nickolas Berry Green25.00m 34.84
4 Rachel Fisk 360.00m 35.30
5 Jackson Hoffmann Black28.00m 38.63
6 Salvador Jurado Yellow23.00m 39.34
- Corey Baker Red16.00m Scr
- Connor Verrall Blue20.00m Scr
- Dylan Hicks Pink30.00m Scr
- Luke Stewart 245.00m Scr

Event 5 - 300m Novice - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Lachlan Sheffield Yellow22.00m 34.05
2 Josh Dawkins White20.00m 34.33
3 Kyla Brown 360.00m 35.13
4 Roger Van Der Linden Blue20.00m 35.69
5 Alex Jefferies 242.00m 36.16
- Jordan Caldow Red13.00m Scr
- Liam Wright Green24.00m Scr
- David Miller Black27.00m Scr
- Andrew Wright Pink30.00m Scr
- Jakson Messent 132.00m Scr



Event 5 - 300m Novice - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Tom Sclanders White20.00m 32.60
2 Luke Buchanan 133.00m 33.20
3 Samuel Gill Pink30.00m 33.37
4 Tjimarri Sanderson-Milera Red18.00m 33.71
5 Deng Bulabek Blue20.00m 34.09
6 David Gross Black27.00m 34.48
7 Josh Dawkins Yellow20.00m 34.95
8 Lachlan Sheffield Green22.00m 36.04




Event 6 - 300m Under 17 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Niamh Henry 466.00m 34.99
2 Taylah Scapens 253.00m 35.37
3 Ryan Russell Blue30.00m 35.65
4 Bailey Turner Yellow35.00m 36.16
5 Katie Jury 360.00m 36.45
6 Joshua Stangroome White20.00m 38.30
7 Emma Jury 150.00m 41.92
8 Lauren Kotz Green40.00m 53.84
- Trent Hall Red20.00m Scr
- Niamh Connelly Black45.00m Scr
- Lachlan Hocking Pink46.00m Scr

Event 6 - 300m Under 17 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Bradley Harvey Black42.00m 34.17
2 Lewis Abdul Green40.00m 34.56
3 Georgia Corcoran 360.00m 34.86
5 Margaret Cusenza 462.00m 36.69
6 Zac Gregson Red20.00m 37.54
7 Lily Drummond 150.00m 37.83
8 Saxon Turner Pink45.00m 38.40
9 Liam Rickard White20.00m 45.33
- Kyle Roberts Yellow35.00m Scr
- Mikaela Harmston 255.00m Scr

Event 6 - 300m Under 17 - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Ryan Atkins Black42.00m NTT
2 Riley Bonner Yellow35.00m NTT
3 Sarah Chigwidden 356.00m NTT
4 Bradley Samarcq 580.00m NTT
5 Emily Young 460.00m NTT
6 Jacobi Ponury Blue30.00m NTT
7 Hollie Moran 250.00m NTT
8 Caitlin Francis 148.00m NTT
9 Ryan Mayes White20.00m NTT
10 Tom O Malley Green38.00m NTT
11 Kate Monks Pink45.00m NTT
12 Joshua Biggs Red20.00m NTT

Event 6 - 300m Under 17 - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Murlin Remphrey Blue30.00m 33.41
2 Connor Verrall Red18.00m Scr
3 Jenni Partington 460.00m 36.76
4 Sam O Grady Yellow32.00m 37.12
5 Lincoln Hill White20.00m 37.39
8 Charlie Parish 146.00m 38.57
9 Jazmin McShane Pink45.00m 38.98
10 Minnie Turner 250.00m 39.68
- Amy Heffernan Green36.00m Scr
- Teagan Kustermann Black40.00m Scr
- Kirsty Taylor 355.00m Scr
- Patricia Dimitrak 580.00m Scr



Event 6 - 300m Under 17 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Murlin Remphrey White30.00m 33.42
2 Ryan Atkins Black42.00m 33.59
3 Lewis Abdul Yellow40.00m 33.85
4 Bradley Harvey Green42.00m 34.04
5 Riley Bonner Blue35.00m 35.45
6 Niamh Henry 166.00m 34.82
7 Taylah Scapens Pink53.00m 34.83
- Connor Verrall Red18.00m Scr




Event 7 - 550m Open - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Brad Jones 268.00m 1:13.51
2 Jake Stangewitz Green48.00m 1:13.75
3 Matthew Fallon Pink52.00m 1:13.84
4 Matthew Cousins Black50.00m 1:14.28
5 Amin Chehade Yellow48.00m 1:14.59
6 Jarrad Dartnall Blue44.00m 1:16.70
- Ryan Hage Red38.00m Scr
- Christopher Ross White40.00m Scr
- David Palmer 152.00m Scr
- Luke Stewart 394.00m Scr

Event 7 - 550m Open - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Stephen Jelfs White40.00m 1:14.74
2 Riordan Welsh Black48.00m 1:14.93
3 Ben Wright Yellow44.00m 1:15.10
4 David Girolamo 152.00m 1:25.27
5 Geoff Troiano 376.00m 1:25.86
6 Brian Hamilton Pink50.00m 1:21.16
- Alex Bubner Red22.00m Scr
- Stephan Thiel Blue40.00m Scr
- Bradley Letton Green48.00m Scr
- James Grant 266.00m Scr



Event 7 - 550m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Matthew Fallon Black52.00m 1:11.37
2 Brad Jones 168.00m 1:12.21
3 Jake Stangewitz Blue48.00m 1:12.40
4 Stephen Jelfs Red40.00m 1:12.56
5 Ben Wright White44.00m 1:13.32
6 Matthew Cousins Green50.00m 1:13.55
7 Riordan Welsh Yellow48.00m 1:16.55
8 David Girolamo Pink52.00m 1:18.70




Event 8 - 550m Women - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Courtney Ryder 1102.00m 1:21.63
2 Eleni Glouftsis Blue64.00m 1:22.51
3 Katherine Robb White52.00m 1:23.91
4 Yasmin Todd Black78.00m 1:27.44
5 Rommi Parham Yellow68.00m 1:29.31
6 Debbie DeVizio 2120.00m 1:30.80
7 Isabella Partington Pink82.00m 1:34.06
8 Hettie Driscoll Red34.00m 1:45.64
- Ali Wright Green72.00m Scr

Event 8 - 550m Women - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Anthea Kotyla 2120.00m 1:19.69
2 Teagan Kustermann White42.00m 1:22.27
3 Amy Robb Yellow66.00m 1:22.50
4 Bridgid Connolly Red28.00m 1:23.27
5 Megan Letton Green68.00m 1:24.66
6 Lisa Roberts Pink82.00m 1:25.11
7 Lauren McHugh 186.00m 1:25.49
- Emily Hyde Blue62.00m Scr
- Paige Bateman Black76.00m Scr



Event 8 - 550m Women - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Anthea Kotyla 1120.00m 1:18.92
2 Katherine Robb Blue52.00m 1:19.31
3 Courtney Ryder Pink102.00m 1:19.75
4 Amy Robb Green66.00m 1:20.85
5 Eleni Glouftsis Yellow64.00m 1:22.43
6 Bridgid Connolly Red28.00m 1:23.45
7 Yasmin Todd Black78.00m 1:25.02
8 Teagan Kustermann White42.00m 1:25.49




Event 9 - 550m Under 20 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Tim Earle 248.00m 1:10.57
2 Corey Watkins 452.00m 1:12.09
3 Scott Hargreaves White32.00m 1:13.38
4 Ben Sieben 554.00m 1:14.41
5 Connor McIvor Green36.00m 1:14.58
6 Max Stevens Red24.00m 1:20.21
7 Jacobi Ponury Pink40.00m 1:23.94
8 Hayden Mayes Blue32.00m 1:29.45
9 Joshua Stangroome 140.00m 1:30.61
10 Murlin Remphrey Yellow36.00m 1:33.74
11 Isabella Partington 985.00m 1:37.85
- Aidan Norbury Black40.00m Scr
- Jakson Messent 350.00m Scr
- Lachlan Hocking 660.00m Scr
- Sarah Chigwidden 765.00m Scr
- Demi Axford 870.00m Scr




Event 10 - 1600m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Stephen Jelfs Green155.00m 4:09.78
2 Damian Robinson Yellow150.00m 4:11.47
3 Dillon Tee 1170.00m 4:16.71
4 Matthew Konetschka Blue150.00m 4:20.17
5 James Grant 5265.00m 4:29.47
6 Geoff Troiano 3220.00m 4:31.39
7 Murlin Remphrey Pink165.00m 4:34.39
8 Emily Hyde 6280.00m 4:38.32
9 Aidan Norbury Red110.00m 4:50.62
- Tim Earle White125.00m Scr
- David Girolamo Black160.00m Scr
- Christopher Ross 2175.00m Scr
- Gregor Dingwall 4245.00m Scr
- Luke Stewart 7280.00m Scr




Event 11 - 1600m Over 35 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Steven Wilson Red65.00m 4:39.99
2 Gregor Dingwall Blue100.00m 4:45.00
3 Salvador Jurado Green140.00m 4:56.17
4 Mark Worthing Black185.00m 4:57.75
5 John Hewton 3330.00m 5:02.17
6 Mark Howson 2310.00m 5:04.98
7 Geoff Troiano White70.00m 5:14.22
8 Ron Axford Pink160.00m 5:16.13
9 Cheryl Zeuner 4380.00m 5:17.25
10 Ali Saliu Yellow130.00m 5:21.56
11 Ray Earle 1250.00m 5:24.05




Back to meeting list