Member Login

Name

Password

Lost your password?



South Australian
Athletic League

Santos Stadium, Mile End (First Floor).

Phone:
08 8443 6177

Mobile (scratchings):
0434 549 184

Email:
saal@internode.on.net

Mailing Address:
PO Box 2006 HILTON SA 5033

Office Hours:
Monday, Thursday and Friday from 9am to 4:45pm

Bay Sheffield Supporters

Race Results

Back to meeting list

PORT ADELAIDE GIFT CARNIVAL - Oct 16th 2011

Event 0 - 550m Women - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Megan Letton Pink72.00m 1:23.18
2 Courtney Ryder 2102.00m 1:25.05
3 Katherine Robb Green52.00m 1:25.20
4 Eleni Glouftsis Black60.00m 1:26.54
5 Debbie DeVizio 3116.00m 1:29.59
6 Myriah Smith Yellow34.00m 1:39.72
7 Rommi Parham White34.00m 1:45.62
8 Isabella Partington Red34.00m 1:48.84
- Saraid Kustermann Blue34.00m Scr
- Paige Bateman 172.00m Scr

Event 0 - 550m Women - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Melissa Lloyd Black56.00m 1:23.20
2 Lauren McHugh 286.00m 1:23.85
3 Ali Wright 172.00m 1:24.43
4 Teagan Kustermann Green38.00m 1:24.74
5 Leanne Hodge White30.00m 1:26.50
6 Cheryl Zeuner 4130.00m 1:27.79
7 Demi Axford Red25.00m 1:36.32
8 Roula Ghaoui Blue34.00m 1:42.76
- Sarah Newstead Pink70.00m Scr
- Melanie Stewart 3110.00m Scr



Event 0 - 550m Women - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Megan Letton Green72.00m 1:18.74
2 Melissa Lloyd Blue56.00m 1:19.12
3 Katherine Robb White52.00m 1:19.67
4 Lauren McHugh Pink86.00m 1:23.76
5 Ali Wright Black72.00m 1:24.24
6 Teagan Kustermann Red38.00m 1:25.61
7 Eleni Glouftsis Yellow60.00m 1:26.76
8 Courtney Ryder 1102.00m 1:29.33




Event 1 - 120m Open - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Brad Schutz Pink13.50m 13.119
2 Sam Osmond Blue8.00m 13.185
3 Alex Saliu Red6.75m 13.231
4 Ben Hardy Black11.00m 13.246
5 Kane Russell White7.00m 13.259
6 Lachlan Sheffield Green9.00m 13.389
- Daniel Sheehy Yellow8.50m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Bradley Letton Yellow8.50m 13.050
2 Jarrad Dartnall Blue8.00m 13.083
3 Hayden Cook Green9.00m 13.273
4 Nicholas Giles White7.00m 13.635
- Brett Richards Red6.75m Scr
- David Gross Black10.00m Scr
- Shaun Ryder Pink13.50m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Tim Johnson Yellow8.25m 12.771
2 James Cibich White7.00m 12.850
3 Wallace Long-Scafidi Red5.50m 12.948
4 Jake Stangewitz Green8.75m 13.329
5 Troy Welfare Black9.25m 13.493
6 Daniel Marks Blue7.75m 13.582
7 Ali Saliu Pink12.75m 13.943
8 Kyla Brown Brown18.00m 14.719

Event 1 - 120m Open - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Shane Grimwade Brown16.25m 12.732
2 Dale Woodhams Red5.00m 13.016
3 Tyson Hancock Pink12.50m 13.044
4 Tjimarri Sanderson-Milera Yellow8.00m 13.166
5 Adrian Harris Blue7.25m 13.187
6 Nickolas Berry Green8.75m 13.342
7 Benjamin Wever Black9.00m 14.292
- Jadd Badibanga White7.00m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 5
PositionNameColourMarkTime
1 Corey Baker White7.00m 12.976
2 Jordan Caldow Red3.75m 12.993
3 Paul Taylor Pink11.75m 13.005
4 Riordan Welsh Black9.00m 13.229
5 Trent O Loughlin Green8.75m 13.370
6 Sean Yates-Bock Blue7.00m 13.440
7 Bray Rafanelli Yellow8.00m 13.530
- Anthony Fedele Brown16.00m Scr



Event 1 - 120m Open - Semi Final: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Wallace Long-Scafidi White5.50m 12.832
2 Tim Johnson Green8.25m 12.836
3 Bradley Letton Black8.50m 12.888
4 Dale Woodhams Red5.00m 12.965
5 Tyson Hancock Brown12.50m 13.009
6 Corey Baker Blue7.00m 13.073
7 Sam Osmond Yellow8.00m 13.169
8 Paul Taylor Pink11.75m 13.311

Event 1 - 120m Open - Semi Final: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Shane Grimwade Pink16.25m 12.585
2 Brad Schutz Black13.50m 12.823
3 Jordan Caldow Red3.75m 12.893
4 James Cibich Blue7.00m 13.002
5 Jarrad Dartnall Yellow8.00m 13.165
6 Alex Saliu White6.75m 13.231
7 Hayden Cook Green9.00m 13.252



Event 1 - 120m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Shane Grimwade Black16.25m 12.640
2 Brad Schutz Green13.50m 12.784
3 Jordan Caldow Red3.75m 12.832
4 Bradley Letton Yellow8.50m 12.839
5 Wallace Long-Scafidi White5.50m 13.020
6 Tim Johnson Blue8.25m 13.622




Event 2 - 120m Women - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Lauren Buchanan Black12.50m 14.389
2 Lesley Tompson Pink14.50m 14.763
3 Sarah Donovan Green11.00m 14.842
4 Billie Ninham-Smith White7.50m 15.274
5 Myriah Smith Red7.50m 15.564
6 Chantel Seaforth Blue7.50m 16.911
- Georgia Hext Yellow10.00m Scr

Event 2 - 120m Women - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Megan Letton Pink15.00m 14.278
2 Lauren Edwards Blue9.00m 14.611
3 Tamara Ng Red4.00m 15.250
4 Natasha Inglis White7.50m 15.603
5 Kyla Brown Green11.00m 15.780
6 Margaret Cusenza Yellow10.00m 15.943
7 Anthea Kotyla Black13.25m 17.555

Event 2 - 120m Women - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Leanne Hodge Red1.75m 14.425
2 Taylah Scapens Blue9.50m 14.670
3 Ali Wright Black11.75m 14.689
4 Lisa Berrington Yellow9.50m 15.476
5 Tayce Fry Green10.50m 15.674
6 Lauren McHugh Brown12.00m 15.859
7 Rommi Parham White7.50m 16.097
8 Robyn Pohlner Pink13.00m 17.549



Event 2 - 120m Women - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Leanne Hodge Red1.75m 14.236
2 Megan Letton Black15.00m 14.302
3 Lauren Edwards White9.00m 14.319
4 Lauren Buchanan Yellow12.50m 14.547
6 Lesley Tompson Green14.50m 14.676




Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Ross Hill-Brown Yellow19.50m 13.592
2 Michael Cassidy Blue13.25m 14.059
3 Greg Franks White12.00m 14.068
4 Ali Saliu Red8.00m 14.267
5 Robyn Pohlner Green23.00m 16.249
- Kathryn Blute Black28.00m Scr

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 John Turner Yellow15.50m 13.654
2 Robert Samarcq Blue13.00m 13.813
3 Jackie Chehade Green23.00m 14.119
4 Amin Chehade Red6.50m 14.262
5 Sue Turner Black25.00m 14.269
- Peter Burdett White8.50m Scr

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Tim Johnson Red0.00m 13.715
2 David Wilczek White8.50m 13.782
3 Brendan Golden Blue11.75m 14.102
- Alex Jefferies Yellow14.50m Scr
- Mark Barnett Green21.00m Scr
- Gary Ferber Black24.50m Scr
- Craig Trewartha Pink29.00m Scr



Event 3 - 120m Over 35 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 John Turner Green15.50m 13.614
2 Tim Johnson Red0.00m 13.745
3 Ross Hill-Brown Black19.50m 13.759
4 Robert Samarcq Blue13.00m 13.830
5 David Wilczek White8.50m 13.870
6 Michael Cassidy Yellow13.25m 14.172




Event 4 - 120m Under 14 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Lewis Abdul Red7.50m 14.587
2 Gemma Plummer Brown12.00m 15.307
3 Cassidy Dorian White7.50m 15.729
4 Minnie Turner Pink12.00m 15.307
5 Saxon Turner Black12.00m 15.865
6 Jenni Partington Green12.00m 16.067
7 Jordan Cassidy Yellow10.00m 16.293
- Kyle Roberts Blue7.50m Scr




Event 5 - 300m Novice - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Sean Roberts Pink55.00m 33.88
2 Brett Richards Red16.00m 35.70
3 Paul Taylor Green29.00m 36.21
4 Nicholas Giles White18.00m 37.00
5 Michael Cassidy Black36.00m 37.52
6 Andrew Wright Blue18.00m 39.34
7 Anthea Kotyla 160.00m 41.95
- Jakson Messent Yellow25.00m Scr

Event 5 - 300m Novice - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Christopher Simpson Green29.00m 35.78
2 Tjimarri Sanderson-Milera Blue18.00m 35.90
3 Robert Samarcq Black36.00m 36.09
4 Troy Welfare Yellow23.00m 36.23
5 Natasha Inglis 150.00m 38.35
6 Eugene DeVizio White18.00m 45.02
- Dale Woodhams Red15.00m Scr
- Brendan Golden Pink47.00m Scr

Event 5 - 300m Novice - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 James Cibich White18.00m 34.59
2 Nickolas Berry Yellow22.00m 35.47
3 Andrew Mathews Green26.00m 36.14
4 Sarah Donovan 160.00m 37.34
5 Rhys Williams Blue18.00m 42.81
- Jordan Caldow Red13.00m Scr
- Anthony Fedele Black35.00m Scr
- Alex Jefferies Pink40.00m Scr

Event 5 - 300m Novice - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Luke Buchanan Green33.00m 33.58
2 Sam Osmond White18.00m 34.67
3 Kane Russell Red16.00m 34.78
4 David Gross Yellow26.00m 35.23
5 Sean Yates-Bock Blue18.00m 36.68
6 Cameron White Black35.00m 37.52
7 Kyla Brown Pink60.00m 37.78



Event 5 - 300m Novice - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 James Cibich Blue18.00m 33.32
2 Luke Buchanan Pink33.00m 33.33
3 Sean Roberts 155.00m 33.85
4 Christopher Simpson Black29.00m 34.14
5 Sam Osmond Yellow18.00m 34.95
6 Tjimarri Sanderson-Milera White18.00m 35.38
7 Brett Richards Red16.00m 35.62
8 Nickolas Berry Green22.00m 36.21




Event 6 - 300m Under 17 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Corey Watkins Yellow40.00m 35.31
2 Connor McIvor Red28.00m 35.72
3 Benjamin Wever White30.00m 36.21
4 Ryan Atkins Blue40.00m 36.40
5 Margaret Cusenza Green50.00m 39.34
- Ellie Meich Black58.00m Scr
- Georgia Hext Pink62.00m Scr

Event 6 - 300m Under 17 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Saraid Kustermann Pink60.00m 34.36
2 Jacobi Ponury Blue35.00m 34.88
3 Lachlan Sheffield White30.00m 35.12
4 Demi Axford Black56.00m 35.23
5 Patricia Dimitrak 170.00m 38.47
6 Chantel Seaforth Yellow40.00m 43.12
- Kyle Roberts Red20.00m Scr
- Teagan Kustermann Green47.00m Scr

Event 6 - 300m Under 17 - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Taylah Scapens 163.00m 34.06
2 Katie Devlin Black50.00m 36.32
3 Tayce Fry Pink60.00m 36.51
4 Lewis Abdul Green45.00m 36.66
5 Gemma Plummer White50.00m 36.78
6 Bailey Turner Blue32.00m 37.32
7 Billie Ninham-Smith Yellow40.00m 40.31
- Jadd Badibanga Red20.00m Scr



Event 6 - 300m Under 17 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Taylah Scapens 263.00m 34.05
2 Saraid Kustermann 160.00m 34.40
3 Lachlan Sheffield Blue30.00m 34.71
4 Corey Watkins Green40.00m 34.92
5 Jacobi Ponury Yellow35.00m 35.41
6 Connor McIvor Red28.00m 35.66
7 Benjamin Wever White30.00m 36.31
8 Tayce Fry Pink60.00m 36.55
9 Katie Devlin Black50.00m 28.86




Event 7 - 550m Open - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Brad Jones 268.00m 1:16.73
2 Chris Dimitrak 494.00m 1:17.51
3 Stephen Jelfs Yellow40.00m 1:18.17
4 Nando Princi 388.00m 1:21.79
5 Jarrad Dartnall Green44.00m 1:23.70
6 Karim Ghaoui 154.00m 1:24.05
7 Rhys Williams White26.00m 1:39.69
- Leif Christensen Red26.00m Scr
- Ryan Hage Blue38.00m Scr
- Ben Crawford Black45.00m Scr
- Bradley Letton Pink48.00m Scr

Event 7 - 550m Open - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Matthew Fallon 258.00m 1:14.11
2 Matthew Cousins Pink48.00m 1:14.16
3 Michael Nitschke Yellow38.00m 1:14.24
4 Jake Stangewitz 148.00m 1:14.34
5 Mick Abbott 490.00m 1:14.45
6 Luke Stewart 386.00m 1:14.70
7 Amin Chehade Black45.00m 1:17.72
8 Jordan Harvey Blue30.00m 1:21.38
9 Eugene DeVizio White26.00m 1:45.02
- Hayden Cook Red22.00m Scr
- Christopher Ross Green40.00m Scr



Event 7 - 550m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Matthew Fallon Green58.00m 1:11.57
2 Brad Jones Black68.00m 1:12.48
3 Michael Nitschke Red38.00m 1:13.20
4 Matthew Cousins Blue48.00m 1:13.55
5 Stephen Jelfs White40.00m 1:13.63
6 Jake Stangewitz Yellow48.00m 1:15.63
7 Chris Dimitrak 194.00m 1:18.07
8 Nando Princi Pink88.00m 1:21.91




Event 8 - 550m Under 20 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Riordan Welsh Pink44.00m 1:12.04
3 Aiden Miller Green40.00m 1:13.20
4 Nick Beins Black41.00m 1:14.39
5 Ben Sieben 554.00m 1:16.56
6 Connor McIvor Blue36.00m 1:17.13
7 Matthew Konetschka White30.00m 1:19.76
8 Steven Evanson 249.00m 1:20.44
9 Benjamin Wever 144.00m 1:22.86
10 Isabella Partington 670.00m 1:45.68
- Taylor Cole Red30.00m Scr
- Jakson Messent 350.00m Scr
- Corey Watkins 452.00m Scr




Event 9 - 1600m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Melissa Lloyd 5310.00m 4:07.25
2 Dillon Tee 4185.00m 4:09.52
3 Jacob Cocks Red90.00m 4:13.49
4 Ashley Brown 2170.00m 4:16.12
5 Tim Earle Pink145.00m 4:17.08
6 Jordan Harvey Green115.00m 4:19.83
7 Ben Crawford Black145.00m 4:22.51
8 Steven Evanson 1150.00m 4:25.44
9 Michael Nitschke Yellow100.00m 4:31.19
- Taylor Cole Blue100.00m Scr
- Leif Christensen White100.00m Scr
- Christopher Ross 3175.00m Scr




Event 10 - 1600m Over 35 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Gregor Dingwall Blue100.00m 4:41.64
2 Steven Wilson Red60.00m 4:44.63
3 Bobby Edwards Green130.00m 4:47.06
4 Andrew Wright Pink140.00m 4:49.19
5 Nando Princi 3185.00m 4:53.61
6 Bob Pearce 6240.00m 4:59.54
7 Chris Dimitrak Yellow130.00m 5:03.09
8 Cheryl Zeuner 7380.00m 5:03.19
9 Debbie DeVizio 8400.00m 5:10.12
10 Ray Earle 5200.00m 5:14.52
11 Ron Axford 4140.00m 5:28.27
12 Eugene DeVizio Black140.00m 5:50.45
- Geoff Troiano White70.00m Scr
- Mick Abbott 1155.00m Scr
- Mark Worthing 2180.00m Scr




Back to meeting list