Member Login

Name

Password

Lost your password?



South Australian
Athletic League

Santos Stadium, Mile End (First Floor).

Phone:
08 8443 6177

Mobile (scratchings):
0434 549 184

Email:
saal@internode.on.net

Mailing Address:
PO Box 2006 HILTON SA 5033

Office Hours:
Monday, Thursday and Friday from 9am to 4:45pm

Bay Sheffield Supporters

Race Results

Back to meeting list

Port Adelaide - Oct 17th 2010

Event 1 - 120m Open - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Ben Koschade Blue7.25m 12.580
2 David Palmer Black11.75m 12.880
3 Christopher Simpson Green10.25m 12.900
4 Brian Hamilton Pink13.25m 12.920
5 Jesse Cordoma Red7.00m 13.550
6 Bray Rafanelli White7.00m 13.550
- Brett Fisk Yellow8.00m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Brett Richards Blue7.00m 12.670
2 Jarrad Dartnall Black10.50m 12.880
3 James Cibich White7.00m NTT
4 Brad Schutz Pink13.25m 12.920
- Alex Saliu Red6.75m Scr
- Daniel Sheehy Green8.50m Scr
- Harrison Caldow Yellow8.50m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Andrew Mathews Black11.50m 12.769
2 Michael Nitschke Green9.50m 12.771
3 Clint Tobin Pink13.25m 12.879
4 Tjimarri Sanderson-Milera Blue7.00m 13.620
5 Liam Pearce White7.00m 13.857
6 Jakson Messent Red7.00m 14.295
- Jordan Tronnolone Yellow8.00m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Jordan Caldow Red7.00m 12.630
1 Shane Grimwade Brown16.50m 12.732
2 Casey Whitaker Blue7.75m NTT
2 Paul Taylor Black11.25m 13.050
3 Tim Johnson Yellow8.25m NTT
3 Bradley Letton Green9.25m 13.123
3 Luke Buchanan Pink13.00m 13.123
4 Liam Wright White7.00m NTT
5 Kane Russell Blue7.00m 13.167
6 Aaron Neale White7.00m 13.666
7 Troy Welfare Yellow8.00m 13.670
- Ira Thomson Red6.00m Scr
- Steven Hodge Green10.75m Scr
- Tyson Hancock Black12.25m Scr
- Shaun Ryder Pink13.25m Scr

Event 1 - 120m Open - Heat: 5
PositionNameColourMarkTime

Event 1 - 120m Open - Heat: 6
PositionNameColourMarkTime
1 Damian Tohl Yellow7.75m 12.913
2 James Boden White7.00m 13.017
3 Dale Woodhams Red4.75m 13.053
4 Neil Thomas Black10.75m 13.274
5 Leanne Hodge Pink13.00m 13.320
6 Nickolas Berry Blue7.00m 13.431
7 Anthony Fedele Brown14.00m 13.710
- Dylan Hicks Green9.00m Scr



Event 1 - 120m Open - Semi Final: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Jordan Caldow White7.00m 12.483
2 Casey Whitaker Blue7.75m 12.734
3 Clint Tobin Pink13.25m 12.758
4 Brett Richards Red7.00m 12.915
5 Luke Buchanan Black13.00m 12.948
6 Christopher Simpson Green10.25m 12.991
7 Bradley Letton Yellow9.25m 13.050

Event 1 - 120m Open - Semi Final: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Ben Koschade White7.25m 12.811
2 Damian Tohl Blue7.75m 12.823
3 Michael Nitschke Yellow9.50m 12.976
4 James Boden Red7.00m 12.982
5 David Palmer Black11.75m 13.100
6 Paul Taylor Green11.25m 13.152

Event 1 - 120m Open - Semi Final: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Shane Grimwade Black16.50m 12.793
2 Jarrad Dartnall Yellow10.50m 12.813
3 Tim Johnson Blue8.25m 12.855
4 Andrew Mathews Green11.50m 12.943
5 James Cibich White7.00m 12.947
6 Dale Woodhams Red4.75m 13.010



Event 1 - 120m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Jordan Caldow White7.00m 12.302
2 Ben Koschade Red7.25m 12.530
3 Damian Tohl Blue7.75m 12.643
4 Shane Grimwade Black16.50m 12.665
5 Casey Whitaker Yellow7.75m 12.675
6 Jarrad Dartnall Green10.50m 12.864




Event 2 - 120m Women - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Ali Wright Black15.75m 14.466
2 Lucy Buckley Green11.75m 14.862
3 Sarah Donovan Yellow10.50m 15.336
4 Jessica Meich White8.00m 15.000
5 Kyla Brown Blue8.50m 16.073
6 Lesley Tompson Red7.50m 16.292

Event 2 - 120m Women - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Lauren Edwards Blue8.50m 14.438
2 Megan Letton Black14.75m 14.649
3 Amy Robb Green11.75m 14.683
4 Hayley Openshaw Yellow9.75m 14.722
5 Abbey Dunn Red6.50m 15.150
6 Nicola Robinson White8.00m 16.065

Event 2 - 120m Women - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Tamara Ng Yellow9.50m 14.483
2 Sarah Thomas White8.00m 14.533
3 Andrea Sparrow Red5.00m 14.627
4 Lauren Buchanan Green11.50m 15.017
5 Kim Letton Black14.50m 15.714
6 Jessica Bishop Blue8.00m 17.753

Event 2 - 120m Women - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Leanne Hodge Red0.50m 14.746
2 Tayce Fry Yellow9.00m 15.003
3 Lisa Berrington White7.50m 15.228
4 Rachel Fisk Blue8.00m 15.608
5 Aimee Lane Pink16.00m 16.033
6 Robyn Pohlner Green11.00m 17.220
- Yasmin Todd Black13.00m Scr



Event 2 - 120m Women - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Ali Wright Brown15.75m 14.061
2 Tamara Ng Green9.50m 14.192
3 Lauren Edwards Blue8.50m 14.457
4 Sarah Thomas White8.00m 14.531
5 Lucy Buckley Black11.75m 14.635
6 Megan Letton Pink14.75m 14.679
7 Leanne Hodge Red0.50m 14.743
8 Tayce Fry Yellow9.00m 15.109




Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Ross Nitschke Red6.00m 13.803
2 Shane Moss Blue12.25m 13.833
3 Maurice Schievenin Yellow15.00m 13.908
4 Lyn Peake White8.50m 15.499
5 Robyn Pohlner Green20.00m 15.742
- John LeRay Black25.00m Scr

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 David Palmer Red4.00m 13.830
2 Paul Brattoli Green16.00m 13.988
3 Sue Turner Black24.75m 14.064
- David Wilczek White8.50m Scr
- Brendan Golden Blue11.75m Scr
- Alex Jefferies Yellow13.50m Scr

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Robert Samarcq Yellow13.00m 13.832
2 Debbie DeVizio Pink33.00m 14.283
3 John Turner Green15.50m 14.404
4 Kane Harrison Red2.75m 15.035
- Shane Grimwade White8.50m Scr
- Ali Saliu Blue11.50m Scr
- Gary Ferber Black24.00m Scr

Event 3 - 120m Over 35 - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Tim Johnson Red0.50m 13.819
2 Richard McMahon Green15.25m 13.839
3 Will McCombie Blue11.00m 13.930
4 Mark Donovan Yellow12.50m 14.122
5 Kathryn Blute Pink27.00m 14.681
6 Lesley Tompson White8.50m 16.364
- Bob Pearce Black20.50m Scr



Event 3 - 120m Over 35 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Richard McMahon Black15.25m 13.605
2 Tim Johnson Red0.50m 13.641
3 Robert Samarcq Green13.00m 13.685
4 David Palmer White4.00m 13.765
5 Ross Nitschke Blue6.00m 13.811
6 Shane Moss Yellow12.25m 13.839
7 Debbie DeVizio Brown33.00m 14.001
8 Paul Brattoli Pink16.00m 14.096




Event 4 - 300m Novice - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Robert Samarcq 236.00m 36.18
2 Riordan Welsh Green25.00m 36.50
3 Neil Thomas Black28.00m 36.97
4 Jake Stangewitz Yellow20.00m 37.17
5 James Cibich Blue18.00m 37.33
6 Nickolas Berry Red18.00m 37.69
7 Stephen Malycha White18.00m 39.40
8 Rebecca O Loughin 130.00m 40.75
9 Hayley Openshaw Pink30.00m 41.22
- Brendan Golden 347.00m Scr

Event 4 - 300m Novice - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Casey Whitaker Red18.00m 35.10
2 Kayla Hammond 344.00m 35.30
3 Jordan Tronnolone Yellow19.00m 35.56
4 Jarrad Watkins White18.00m 35.84
5 Liam Pearce Blue18.00m 39.15
6 Lyn Peake 130.00m 39.49
7 Clay Berryman Green24.00m 39.68
8 Kathryn Blute 465.00m 40.35
- Paul Taylor Black27.00m Scr
- Aaron Jelfs Pink29.00m Scr
- Shaun Ryder 234.00m Scr

Event 4 - 300m Novice - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Ali Saliu 343.00m 35.47
2 Clint Tobin 232.00m 35.63
3 David Gross Green24.00m 36.09
4 Christopher Simpson Pink29.00m 36.26
5 Matthew Hagias Black26.00m 36.42
6 Steven Gater White18.00m 37.54
7 Anthony Fedele 130.00m 37.86
- Brett Fisk Red16.00m Scr
- Ross Nitschke Blue18.00m Scr
- Harrison Caldow Yellow18.00m Scr
- John LeRay 465.00m Scr

Event 4 - 300m Novice - Heat: 4
PositionNameColourMarkTime
1 Kane Russell Yellow18.00m 35.25
2 Sean Roberts 455.00m 35.67
3 Ryan Hancock Black25.00m 35.67
4 Aaron Neale Blue18.00m 36.33
5 Luke Buchanan 230.00m 36.63
6 Troy Welfare Green23.00m 37.24
7 Dale Woodhams Red13.00m 37.41
8 Kane Harrison 130.00m 38.48
9 Brad Jones White18.00m 39.90
- Matthew Cousins Pink28.00m Scr
- Alex Jefferies 338.00m Scr



Event 4 - 300m Novice - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Ali Saliu Pink43.00m 34.64
2 Kane Russell White18.00m 35.08
3 Kayla Hammond 144.00m 35.24
4 Clint Tobin Green32.00m 35.39
5 Casey Whitaker Red18.00m 35.60
6 Sean Roberts 255.00m 35.76
7 Riordan Welsh Yellow25.00m 35.94
8 Robert Samarcq Black36.00m 36.09
9 Ryan Hancock Blue25.00m 36.51




Event 5 - 300m Under 17 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Patrick Livesey Green29.00m 35.99
2 Brett Richards White20.00m 36.88
3 Jesse Cordoma Yellow20.00m 37.24
4 Hayden Berryman Black46.00m 37.74
5 Jakson Messent Blue20.00m 38.03
6 Sarah Donovan Pink50.00m 38.75
- Lachlan Sheffield Red20.00m Scr
- Nicola Robinson 155.00m Scr
- Rachel Fisk 260.00m Scr

Event 5 - 300m Under 17 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Sam Osmond Green24.00m 35.60
2 Tayce Fry 155.00m 35.85
3 Corey Watkins Black40.00m 36.34
4 Kyla Brown 365.00m 36.50
5 Ellie Meich Pink50.00m 36.66
6 Tullio DeMatteis Yellow20.00m 37.04
7 Jessica Bishop 260.00m 37.33
8 Steven Trinh Red20.00m 38.35
9 Bray Rafanelli Blue20.00m 42.83
- Liam Wright White20.00m Scr



Event 5 - 300m Under 17 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Sam Osmond Blue24.00m 35.16
2 Patrick Livesey Yellow29.00m 35.58
3 Brett Richards Red20.00m 35.76
4 Corey Watkins Green40.00m 36.36
5 Tayce Fry Black55.00m 36.54
6 Jesse Cordoma White20.00m 37.62




Event 6 - 550m Open - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Christopher Ross Yellow46.00m 1:13.73
2 Robert Killmier Red26.00m 1:14.09
3 Brian Hamilton Green50.00m 1:14.40
4 Nando Princi 186.00m 1:15.68
- Ryan Hage White36.00m Scr
- Jarrad Dartnall Blue44.00m Scr
- David Palmer Black56.00m Scr
- Luke Stewart Pink78.00m Scr

Event 6 - 550m Open - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Bryce Watkins Red22.00m 1:12.50
2 Matthew Cousins Black54.00m 1:13.77
3 Stephen Jelfs White36.00m 1:14.34
4 Chris Dimitrak 290.00m 1:16.44
5 Shane Moss Pink72.00m 1:17.53
6 Peter Brennan 180.00m 1:18.44
- Michael Nitschke Blue40.00m Scr
- Steven Hodge Yellow46.00m Scr
- Ben Crawford Green50.00m Scr

Event 6 - 550m Open - Heat: 3
PositionNameColourMarkTime
1 Richard McMahon Pink70.00m 1:14.98
2 Hayden Cook Red18.00m 1:15.52
3 Mick Abbott 286.00m 1:16.00
4 Matthew Fallon Black52.00m 1:16.27
5 Matthew Hagias Blue40.00m 1:16.97
6 Steven Gater Yellow46.00m 1:20.76
- Michael Hane White28.00m Scr
- Bradley Letton Green48.00m Scr



Event 6 - 550m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Bryce Watkins White22.00m 1:09.64
2 Robert Killmier Blue26.00m 1:11.10
3 Christopher Ross Green46.00m 1:11.68
4 Matthew Cousins Pink54.00m 1:11.87
5 Richard McMahon 170.00m 1:12.33
6 Hayden Cook Red18.00m 1:13.66
7 Stephen Jelfs Yellow36.00m 1:14.57
8 Mick Abbott 286.00m 1:15.16
9 Brian Hamilton Black50.00m 1:20.07




Event 7 - 550m Women - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Bridgid Connolly Blue42.00m 1:16.89
2 Amy Robb 374.00m 1:18.46
3 Ali Wright 582.00m 1:18.64
4 Lauren McHugh 686.00m 1:18.94
5 Megan Letton 170.00m 1:20.22
6 Sarah Thomas Yellow48.00m 1:22.13
7 Tasmin McMahon Pink62.00m 1:23.69
8 Eleni Glouftsis Green54.00m 1:25.10
9 Sarah Newstead Black60.00m 1:27.56
10 Debbie DeVizio 7116.00m 1:28.15
11 Rebecca O Loughin Red30.00m 1:28.96
- Abbey Dunn White40.00m Scr
- Melanie Stewart 270.00m Scr
- Yasmin Todd 478.00m Scr




Event 8 - 550m Under 20 - Heat: 1
PositionNameColourMarkTime
1 Aaron Jelfs Pink58.00m 1:15.87
2 Aiden Miller Black50.00m 1:16.16
3 Alex Saliu Red18.00m 1:19.50
4 Brad Jones Green46.00m 1:20.75
5 Steven Evanson Blue40.00m 1:21.03
6 Hayden Berryman 170.00m 1:25.00
- Riordan Welsh White40.00m Scr
- Corey Watkins Yellow44.00m Scr

Event 8 - 550m Under 20 - Heat: 2
PositionNameColourMarkTime
1 Clay Berryman 168.00m 1:18.74
2 Nick Beins Pink56.00m 1:18.93
3 Stephen Malycha Blue40.00m 1:19.51
4 Jack Harvey White20.00m 1:20.60
5 Jake Stangewitz Yellow42.00m 1:21.61
- Brett Fisk Red16.00m Scr
- Ben Smith Green44.00m Scr
- Terence Murphy Black50.00m Scr



Event 8 - 550m Under 20 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Nick Beins Black56.00m 1:09.08
2 Aiden Miller Green50.00m 1:11.58
3 Aaron Jelfs Pink58.00m 1:13.10
4 Jack Harvey White20.00m 1:13.99
5 Alex Saliu Red18.00m 1:14.82
6 Stephen Malycha Blue40.00m 1:14.98
7 Clay Berryman 168.00m 1:16.83
8 Brad Jones Yellow46.00m 1:23.92




Event 9 - 1600m Open - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Robert Killmier Red80.00m 4:12.08
2 Dillon Tee Pink170.00m 4:13.09
3 Tim Earle Green150.00m 4:14.87
4 Tim Smith Yellow150.00m 4:18.60
5 Ben Crawford Blue145.00m 4:20.11
6 Tasmin McMahon 5340.00m 4:26.12
7 Christopher Ross 1185.00m 4:30.85
8 Murlin Remphrey Black155.00m 4:39.52
9 Narrah Luks 4300.00m 5:23.21
- Hamish Holmes White100.00m DNF
- Terence Murphy 2190.00m Scr
- Chris Dimitrak 3280.00m Scr
- Melanie Stewart 6350.00m Scr




Event 10 - 1600m Over 35 - Final:
PositionNameColourMarkTime
1 Nando Princi 4185.00m 4:47.61
2 Steven Wilson White60.00m 4:50.53
3 Tim Callahan Green95.00m 4:56.03
4 Bob Pearce 6220.00m 4:58.11
5 Mick Abbott 2155.00m 4:58.45
6 Mark Worthing 3170.00m 5:04.67
7 Ian Reddaway 7265.00m 5:05.42
8 Cheryl Zeuner 8380.00m 5:10.40
9 Chris Dimitrak 10130.00m 5:11.80
10 Gary Zeuner 5190.00m 5:19.36
11 Peter Brennan Black105.00m 5:23.13
12 Ray Earle 1145.00m 5:40.94
- Michael Hane Red5.00m Scr
- Richard McMahon Yellow90.00m Scr
- Cameron White Pink130.00m Scr
- Debbie DeVizio 9400.00m Scr




Back to meeting list